Produkcja
nieprzerwanie od 15 lat.
adres e-mail:
biuro@kalpol.com.pl
telefon kontaktowy:
(+48) 602 461 656, lub (+48 ) 62 594 12 50

Naszym celem strategicznym
była i jest solidność.

Wiemy, że tylko w ten sposób możemy zagwarantować sobie uznanie
i szacunek wśród szybko poszerzającego się grona naszych klientów.

Drewniane płoty osłonowe - czy warto?

Solidne ogrodzenie domu lub ogródka działkowego to spory wydatek. Nie dziwi więc, że przed inwestycją szuka się najlepszych na rynku ofert. Jednak to nie zawsze cena gra główną rolę w wyborze ogrodzenia – liczy się przecież także estetyka, funkcjonalność, trwałość itd. Wiele tych zalet można przypisać płotom drewnianym ogrodowym. To proste, ale wdzięczne i solidne produkty – postanowiliśmy je przeanalizować. Sprawdźcie sami!

Płoty z drewnianych paneli – połączy estetykę i funkcjonalność!

To chyba największa zaleta płotów osłonowych drewnianych. Można powiedzieć, że idealnie łączą w sobie dwie cechy: walory wizualne oraz trwałość. Płoty ogrodowe Produkty Ogrodowe z tego materiału doskonale wpasowują się w naturalny krajobraz, tak ogrodu jak i przestrzeni wokół parceli. Drewno to materiał ekologiczny, świetnie współgra wizualnie z zielenią, jest też najczęściej spotykanym materiałem budulcowym wśród produktów ogrodowych. Oznacza to, że płot ażurowy drewniany będzie tworzył wspólną aranżację np. z altanką drewnianą, meblami ogrodowymi, drewutnią czy placem zabaw. Popularna siatka druciana lub solidny płot z prefabrykatów są znacznie mnie urocze i trudniej wpasować je w modnie urządzony ogród.

Płoty drewniane ogrodowe (bp. kratki drewniane produktyogrodowe.pl łączą w sobie bardzo użyteczne cechy dla posiadaczy domów jednorodzinnych: są lekkie i łatwe w montażu, a jednocześnie trwałe i zapewniające odpowiedni poziom bezpieczeństwa, intymności, a także izolacji akustycznej i wietrznej. Montując na swojej działce ogrodzenie drewniane, można liczyć na to, że posłuży nam nawet przez dziesięciolecia. Wszystko zależy od tego jak często będziemy impregnować drewniany płot i na jak wiele czynników niszczących będzie on narażony. Dużą zaletą płotów osłonowych drewnianych jest to, że montuje się je za pomocą modułów, które są szeroko dostępne. W przypadku uszkodzenia któregoś z nich wymiana jest szybka i tania, nie wymaga specjalistycznego sprzętu i kosztownych prac przed domem.

Czy płot drewniany musi być nudny?

Myśląc o standardowej siatce drucianej, betonowym lub drewnianym płocie, ciężko doszukać się choć kilku walorów estetycznych. Płot w ogrodzie ma chronić i odgradzać, z tym twierdzeniem trudno się nie zgodzić. Ale czy przy tym wszystkim musi być również nudny? Spośród wszystkich typów ogrodzenia, to właśnie płoty z paneli drewnianych dają najwięcej wariantów aranżacyjnych. Do wyporu mamy płoty jednolite, ze sztachetami, które nie pozostawiają żadnych prześwitów. Są też płoty półprzepuszczalne, płoty ażurowe oraz płoty myśliwskie. Drewniane moduły posiadają często zdobione wstawki w postaci kratownic lub łuków ażurowych – te drobne dodatki przełamują jednostajny charakter ogrodzenia i nadają mu uroczy wyraz.

Dla posiadaczy ogrodów działkowych doskonałym rozwiązaniem są niewielkie płoty myśliwskie. Cechują się niewielką wysokością (ok. 90 cm), mają dużą rozstawę sztachet, które cechuje charakterystyczne zakończenie, np. półokrągłe, bagnetowe, skośne, itd. Płoty myśliwskie to typowe ogrodzenie, które ma wytyczyć obrys działki, nie służy ono jako zabezpieczenie. Dlatego też polecane jest dla posiadaczy działek rekreacyjnych, punktów gastronomicznych, poletek uprawnych przed domem itp.